Tel./fax: 045/547 98 12
Mobil: 0918 03 99 77
E-mail: iantd@iantd.sk

Kurzy potápania Technické

Technický potápačský kurz (Technical Diver)

Tento kurz je určený pre výcvik potápania do hĺbok od 30 metrov do maximálne 50 metrov (podľa voľby inštruktora) s použitím rôznych zmesí. Kurz ďalej rozširuje znalosti v používaní zmesí, poskytuje všetky znalosti o limitách použitia zmesí EANx a ponúka používanie zmesí EANx a  kyslíku pre dekompresiu. Znalosti a vedomosti tohto kurzu sú viac než dostatočné k vykonaniu ponoru do hĺbky 54 metrov.

Potápanie s normoxickým trimixom (Normoxic Trimix Diver)

Tento kurz je určený pre výcvik potápania do hĺbok od 39 metrov do maximálne 60 metrov, pri použití vzduchu do 39 metrov. Trimix v týchto hĺbkach poskytuje možnosť zníženia hĺbkového opojenia. Znalosti a vedomosti tohto kurzu sú viac než dostatočné k vykonaniu ponoru s Trimixom do hĺbky 60 metrov.

Potápanie s trimixom (Trimix Diver)

Tento kurz je určený pre výcvik hĺbkového potápania potápačov, ktorí chcú prekračovať hĺbky rekreačného a nitroxového potápania. Trimix poskytuje bezpečný spôsob vykonávania hĺbkového potápania potápačom, ktorí chcú mať v hĺbkach „čistú hlavu“. Kurz IANTD Trimix Diver vyžaduje od potápačov samostatnosť a schopnosť spoliehať sa sám na seba. Znalosti a vedomosti tohto kurzu sú viac než dostatočné k vykonávaniu ponoru s Trimixom do hĺbky 100 metrov.

Pripravovanie nitroxových zmesí (EANx Gas Blender)

Tento kurz je určený pre výuku bezpečnej práce kompetentných osôb s kyslíkom a prípravou zmesí EANx.

Pripravovanie trimixových zmesí (Trimix Gas Blender)

Tento kurz je určený pre výuku bezpečnej práce kompetentných osôb s kyslíkom a prípravou trimixových a helioxových zmesí.

Public Safety Diver

Tento kurz je určený pre potápačov polície, hasičských a iných záchranných zborov. IANTD Public Safety Diver je kvalifikačný stupeň, uznávaný v USA, Kanade aj v iných štátoch sveta. Náplňou kurzu je organizácia policajných a iných záchranárskych prác pod vodou, výcvik v používaní špeciálnej techniky, metodika potápania v NBC kontaminovaných vodách (NBC - Nuclear, Bacteriological, Chemical Contamination), dohľadávanie mŕtvych tiel pod vodou a práca s nimi, postupy pri dekontaminácii potápača, dohľadávanie doličných predmetov, dokumentácia pod vodou a metodika ďalších potápačských prác, vyžadovaných od vyššie uvedených osobitných zložiek na podporu zákona (Law Enforcement).

© 2009 Copyright IANTD Slovakia, všetky práva vyhradené. Webdesign by: haaspress